Hub
Languages: ukfrancechinaportugalpolandvietnamspainitalyrussiapalestinetokikoreathaiindonesia
ocena: +4+x


Info

Oryginalni autorzy to użytkownicy reddita u/DMKampf i u/FireMatch

Przepisali MctoranMctoran i StretchsterzStretchsterz.

Przetłumaczył DR B0dasDR B0das


TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 0

 • {$one}
 • {$two}
 • {$three}
The-Hub-cc.jpeg

Pierwsze zdjęcie Hub.

Hub jest nienumerowanym poziomem Backrooms i jest bezpieczny dla każdego wędrowca, który chce przez niego przejść lub się tam osiedlić. Hub wydaje się tunelem, z zarówno otwartymi, jak i zamkniętymi drzwiami po obu stronach.

Opis:

Hub prezentuje się jako nieskończony słabo oświetlony podziemny tunel drogowy, zdaje się on nie mieć końca. Podłoga systemów tuneli to sucha droga asfaltowa z trzema odcinkami żółtych linii. Mury są wyłożone dużymi, betonowymi płytami, które są połączone szwami. Jasnożółte surowe światła pokrywają ściany, oświetlając Hub pomarańczowym odcieniem. Tunele poziomu wiją się w wielu kierunkach, tworząc w niektórych miejscach zagmatwane układy.

Hub zdaje się całkowicie być pozbawiony dźwięku, przez co sam poziom wydaję się dość pusty. Większość obszarów Hub jest wyłożona dużymi betonowymi drzwiami po obu stronach, posortowanymi w rzędy. Każde z drzwi posiada dziwny symbol, który jest na nich wyrzeźbiony. Symbole są nierozpoznawalne w żadnym znanym języku, jednakże można je porównać do kręgów zbożowych. Same drzwi nie są ponumerowane ani oznaczone w żaden inny sposób, a ich kolejność nie odpowiada kolejności poziomów w bazie danych M.E.G.. Większość drzwi jest zamknięta i nie można ich otworzyć bez odpowiednich Kluczy Poziomów.


Każde drzwi zawierają dziurkę od klucza, w którą wkłada się odpowiedni Klucz Poziomu, aby je odblokować. Otwarcie tych zamków bez klucza jest niemożliwe, ponieważ zawierają one skomplikowane i złożone mechanizmy, które uniemożliwiają odblokowanie drzwi czymkolwiek poza zamierzonym Kluczem Poziomu. Drzwi prowadzące na Poziom Poziom 1, 11 i 178 są jedynymi, które są odblokowane i pozostają takie na stałe. Drzwi do Poziomu 1 znajdują się w siódmym tunelu, drzwi do Poziomu 11 znajdują się w dziesiątym tunelu, a drzwi do Poziomu 178 znajdują się w piątym tunelu.

Jeśli wejdziesz do Hub mając Klucz Poziomu, możesz podążać za jego rezonansem w kierunku odpowiednich drzwi poziomu i samodzielnie je odblokować. Jednak wszystkie drzwi, które zostały wcześniej odblokowane ręcznie, zawsze zostają ponownie zamknięte dla kolejnych osób wchodzących na poziom.

W przeszłości widziano, jak wiele bytów z powodzeniem wchodziło do Hub, ale nigdy z niego nie wyłoniło się ponownie, ani też nigdy nie znaleziono ich nigdzie na samym poziomie po wejściu do niego. Różne istoty i starożytne grupy, takie jak Zapomniani, zawsze nazywały Hub „Rozdrożem”. Jednak powód tej nazwy jest obecnie nieznany.


Byty:

Kluczmistrz

Wiadomo, że Kluczmistrz przebywa w Hub, służąc jako jego nadzorca. Podróżuje z Hub na inne poziomy Backrooms. Chociaż rzeczywiście występuje na tym poziomie, spotkanie z Kluczmistrzem jest mało prawdopodobne, chyba że ktoś posiada Klucz Poziomu. Możesz poprosić go, aby dostarczył ci ten obiekt lub poprowadził cię do odpowiednich drzwi poziomu dowolnego posiadanego Klucza Poziomu, co chętnie zrobi.

Bazy, Posterunki i Społeczności:

Hub służy jako hotspot dla różnych wędrowców i podróżników. W Hub powstało wiele różnych placówek o różnym przeznaczeniu, takich jak prowizoryczne domy lub punkty handlowe.

M.E.G. Posterunek Na Progu Dywanu:

 • Służy jako posterunek M.E.G. w Hub.
 • Tutaj przechowywane są różne Klucze Poziomów, zanim znikną.
 • Każdy wędrowiec może zapytać, czy dany Klucz Poziomu jest dostępny do użycia w Hub.
 • Jest to głównie miejsce, w którym Regiment Lock Breakers deponują zebranymi kluczami.

Obóz Amber w Hub:

 • Jest to czwarta baza obozu Amber, która pierwotnie znajdowała się na Poziomie 1.
 • Ta grupa zwykle pomaga nowicjuszom i uczy ich o Backrooms.
 • Ta konkretna placówka zapewni ograniczoną ilość zapasów każdemu wędrowcowi, który pojawi się na ich drodze w razie potrzeby.
 • Placówka naucza ludzi o poziomach, do których mają zamiar wejść z Hub.
 • Grupa zwykle pomaga nowicjuszom i uczy ich o Backrooms.
 • Jest wspierana przez lokalną placówkę M.E.G. aby dalej móc pomagać wędrowcom.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia:

 • Podążanie za określoną sekwencją korytarzy i drzwi na Poziomie Poziomie 1 może prowadzić do Hub.
 • Biorąc pod uwagę jego połączenie z każdym poziomem, hipotetycznie możliwe jest wejście do Hub no-clipując się z dowolnego poziomu.
 • Istnieje rzadkie zjawisko, w którym drzwi do Hub tymczasowo pojawiają się na losowym poziomie.

Wyjścia:

Odblokowanie i przejście dowolnymi drzwiami na poziomie przeniesie cię na poszczególny poziom. Należy zauważyć, że drzwi poziomów są jednokierunkowe i nie możesz wrócić do Hub z drugiej strony, ponieważ przejście z poziomu, na który wchodzisz, zniknie po przekroczeniu.


Ogłoszenie M.E.G.:

Data: 19.07.2016


Hub jest większy, niż na początku sądziliśmy. Wydaje się, że jest podzielony na więcej sekcji, z większą ilością przejść. Jest to teraz seria tuneli, a nie pojedynczy tunel. Te nowe tunele zostały odkryte dopiero niedawno.

Wędrowcy z Hub powinni na razie pozostać w znanym obszarze poziomu, dopóki nie zostaną zdobyte nowe informacje. Zespół z pułku Compass Point zostanie wysłany w celu zbadania tego nowego miejsca. Wszystkie ustalenia należy natychmiast udokumentować w tym wpisie.

Aktualizacja: 27.07.2016
Przyłączony plik(i): Odkrycie log 1782


OldEagleWhiteSD.png
M.E.G. - Lepsza Ludzkość
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License