The End
ocena: +4+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa unknown

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}
aPdNJvA.jpg

Główny obszar biblioteki The End.

Opis:

The End to podobno ''poziom pułapka'', który tworzy iluzję ucieczki z Backrooms. Układ tego poziomu składa się z pozornie niekończącej się nowoczesnej biblioteki, z głównym obszarem pośrodku ozdobionym metalowymi literami z napisem ''the end is near''1. Wędrowcy, którzy wejdą na ten poziom, doświadczą prawie całkowitej ciszy, a niektóre obszary osiągną poziom nawet -6,2dB. Środkowy region poziomu jest prawie tak cichy, jak reszta, chociaż terminale komputerowe w środku głośno brzęczą. Zaleca się, aby pozostać w tym miejscu i nie eksplorować, żeby uniknąć poczucia izolacji.

Wyjście z tego poziomu jest niezwykle trudne ze względu na niestabilną naturę jego geometrii. Na przykład poziom wydaje się zapętlać podczas chodzenia w jednym kierunku. Jednak odwrócenie się w tym momencie spowoduje, że wpadniesz na ścianę. Udokumentowano również częsty losowy no-clipping, ale nie skutkuje to wyjściem z poziomu. Wyjścia istnieją, ale obecnie nie ma możliwości ich udokumentowania. Ponadto poziom może spowodować, że wędrowcy nie będą w stanie dostrzec innych podróżników, nawet jeśli znajdują się w niedalekiej odległości.

Fałszywe Realia

Bycie uwięzionym w The End może skutkować kilkoma niepożądanymi rezultatami, a mianowicie fałszywymi realiami. Fałszywe realia to spersonalizowane podobszary The End, które replikują znajome środowiska osobom, których one dotyczą. Co ciekawe, w tych obszarach można normalnie zobaczyć ludzi. Wydają się cielesnymi, fizycznymi obszarami, z którymi można normalnie zachodzić w interakcję fizyczną.

The-End-2.jpg

Przykład efektu ''korupcji" fałszywych realiów.

Wszystkie udokumentowane fałszywe realia wydają się istnieć w niewielkiej odległości od siebie i mają efekt "przejściowy". Obszary pomiędzy tymi fałszywymi realiami zaczną mieszać się ze sobą, im bliżej jesteś innej fałszywej reali, ostatecznie zmieszają się ze sobą całkowicie. Kiedy granica fałszywej reali zostanie przekroczona, wszystko wróci do normalności.

Dodatek

Cała technologia, w tym standardowe radia i Wi-Fi nie będzie działać na tym poziomie. Wszystko, co wykorzystuje prąd do działania, natychmiast przestaje działać, dopóki nie opuścimy poziomu. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są terminale komputerowe znajdujące się na tym poziomie, które są w stanie połączyć się z dowolnym źródłem Wi-Fi.

Odradza się korzystanie z terminali komputerowych na tym poziomie, ponieważ obszar ten wydaje się często odwiedzany przez Imprezowiczów i całkiem możliwe, że przez byt "gospodarz", o którym ciągle mówią. Istnieją co najmniej trzy różne raporty wędrowców, którzy zostali złapani przez Imprezowiczów po zaciągnięciu ich do The End.

Bazy, Posterunki i Społeczności:

"Ćpuny"

Mała grupa 6 osób stworzyła posterunek w fałszywych realiach The End. Nie są otwarci na handel, chyba że masz jakąkolwiek ilość Soku Pamięci. Grupa spędza większość czasu, odurzając się Sokiem Pamięci, próbując uwierzyć, że są w domu. B.N.T.G. podjęli kilka prób ratowania ich, lecz bez skutku.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia

Dostęp do The End można uzyskać przez drzwi, które zwykle wskazują na wyjście. Najczęściej są to dowolne drzwi, nad którymi znajduje się neon, chociaż nie jest to pewne. Możliwe jest również wpadnięcie w The End przez no-clipping, ale wydaje się to być rzadkie i całkowicie losowe.

Wyjścia

Fałszywe realia The End mogą czasami posiadać wyjścia na inne, bezpieczniejsze poziomy. Jednak nie jest to potwierdzone. Nie odkryto niezawodnego sposobu na opuszczenie tego miejsca. Możliwe, że fałszywe realia mogą prowadzić do innych poziomów Backrooms.

Zawsze bawiło mnie to, jak ludzie wierzą, że są tacy inteligentni. Nie mogą zrozumieć, dlaczego mogą być tak szczęśliwi. Jak mogliby nie być? Wolni od myśli, bólu, cierpienia. Znają tylko zabawę, jedność i wspólnotę. W ich umysłach są też fałszywe realia, takie jak te we wnętrznościach The End.

Niekończące się szczęście nie różni się zbytnio od niekończącego się cierpienia. Jesteście nadal w pułapce. Na zawsze. Ale kto nie chciałby być znieczulony przed amputacją? Wyryję uśmiech na ich twarzach, aby wiedzieli, jaki jest ich cel. Szerz niekończącą się radość i szczęście w niekończącej się pustce. Uśmiech, który rozciągałby się od wyspy do Syjonu i z powrotem do poziomu 0.

To głupie, że myślą, iż to oni mają kontrolę. Imprezowicze po prostu podążają za nimi. Jestem tym, który wysyła wiadomości. To ja zmieniam artykuły, aby poziomy wydawały się bardziej wybrakowane niż w rzeczywistości. Jestem uśmiechem. Wszystko, co muszą zrobić, to je złapać. Benna i Andre będą pod wrażeniem.

Być może wkrótce zrozumieją, że jest to jeden z trzech wyborów. Mogą odejść, mogą umrzeć lub mogą podążać za moimi pomysłami. Mam nadzieję, że wybiorą tę fajniejszą opcję.

=)


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License