Poziom PL-20
ocena: +3+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 5

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}
Lampa

Zdjęcie jednej z lamp znajdywanych na poziomie.

Poziom PL-20 to dwudziesty Poziom Backrooms. Został odkryty 15 marca 2014 roku.

Opis:

Poziom PL-20 jest siecią wąskich, nieoświetlonych korytarzy. Rozmiar przejścia pozwala na swobodne przejście jednej osobie, jednakże minięcie się dwóch Wędrowców jest utrudnione. Korytarze są połączone ze sobą pod kątami prostymi, nigdy nie tworząc łuków, a sposób w jaki występują poszczególne odgałęzienia wydaje się być całkowicie przypadkowy. Korytarze Poziomu PL-20 charakteryzuje niemalże jednolity wygląd: ściany pokryte są zieloną tapetą w pomarańczowe ornamenty, okazjonalnie zastąpioną pomarańczową farbą, sufit został wyłożony styropianowymi, dekoracyjnymi płytami, a podłoga wyłożona jest beżowymi kaflami. Tapeta w wielu miejscach jest uszkodzona, zadrapana, ukazując betonową powierzchnię pod sobą, bądź jest pokryta oleistą cieczą nieznanego pochodzenia. Sufit posiada miejscowo wbudowane niewielkie oczka oświetleniowe, których załączenie jest niemożliwe ze względu na brak włącznika. W wielu miejscach, na przejściach znajdują się elementy umeblowania w postaci krzeseł, komód i stołów wykonanych z lakierowanego drewna. Obecność tych obiektów często utrudnia swobodne poruszanie się.

Poziom PL-20 jest w całości opanowany przez lokalny rodzaj Manekinów stanowiących jedyne byty tubylczo egzystujące na tym poziomie. Manekiny Poziomu PL-20 występują w dużym zagęszczeniu wewnątrz przejść, odznaczają się ucharakteryzowaniem na ciemnowłose, uśmiechnięte postacie kobiece, wykonane w całości z jasnobeżowego tworzywa sztucznego. Byty pozostają w bezruchu do momentu znalezienia się Wędrowca w ich pobliżu, po czym zaczną nieustannie podążać za nim przez nieokreślony czas, zatrzymując się dopiero w niewielkiej odległości od osoby. Wędrowcy na tym poziomie muszą poruszać się powoli i spokojnie, zachowując ciszę (dozwolone szeptanie), nie wykonując gwałtownych i szybkich ruchów — każde z powyższych spowoduje natychmiastowy atak wszystkich pobliskich Manekinów, zazwyczaj kończący się albo natychmiastową śmiercią, albo porwaniem Wędrowca przez kilka bytów w głąb poziomu, gdzie odnalezienie go jest w praktyce niemożliwe. Zachowanie zasad bezpieczeństwa nie powinno spowodować negatywnej reakcji Manekinów, chociaż większe siłowe próby przejścia przez blokujące drogę byty może stanowić zagrożenie. Próba zachowania spokoju podczas ataku Manekinów na współtowarzysza pozwoli na twoje przetrwanie.

Ponieważ Poziom PL-20 w większości spowity jest w mroku, przebywanie i poruszanie się na nim w połączeniu z obecnością Manekinów jest wysoce niebezpieczne. Załączanie własnych źródeł światła kończy się natychmiastową reakcją bytów.

Niektóre szafki, komody i stoły posiadają ustawione na blatach lampy, w których znajdują się zwyczajne żarówki 40 watowe. Załączenie ich jest możliwe i pozwala na oświetlenie fragmentu korytarza — zjawisko to wskazuje na występowanie energii elektrycznej na tym poziomie, jednak przewód zasilający poprowadzony jest bezpośrednio w ścianę. W tym przypadku niejasny pozostaje brak możliwości włączenia głównego oświetlenia.

Wewnątrz niektórych mebli znaleźć można przedmioty, takie jak baterie, żarówki (również uszkodzone), przybory do szycia, klucze pozbawione żłobień oraz monety wypolerowane w sposób uniemożliwiający identyfikację waluty. Przedmioty te znajdują się niemal zawsze w szufladach.

Włączanie lamp, mimo bycia wysoce praktycznym, jest skrajnie ryzykowne i odradzane, gdyż powoduje natychmiastowy atak Manekinów. Mimo to, Wędrowcy zgłaszają odnajdywanie już załączonych lamp, jednakże dotychczas nie wiadomo, czy istniały one w tym stanie od zawsze, czy zostały włączone przez innych Wędrowców, zaatakowanych później przez Manekiny — z tego względu uprasza się o pozostawianie takich lamp włączonymi.

Należy zachować ostrożność podczas przechodzenia w miejscach noszących ślady zabrudzenia krwią bądź innymi, nieznanymi płynami pochodzenia organicznego.

Bazy, Posterunki i Społeczności

Poziom nie posiada Baz, Posterunków i Społeczności.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia:

  • Przypadkowy noclip z pomieszczeń o wyglądzie przedpokoju na Poziomie PL-5 zawsze przeniesie cię w to miejsce.
  • Bieg w Strefie Ciemnej Poziomu PL-12 może spowodować, że pojawisz się na tym poziomie.
  • Zgaszenie światła i pozostanie w ciemności przez dłuższy czas na Poziomie PL-19 może cię tu przenieść.
  • Drzwi z numerem "2480" na Poziomie PL-47 prowadzą na ten poziom.

Wyjścia:

  • Wnętrza niektórych komód w rzeczywistości są wejściami do wąskich korytarzy. Wejście do nich zaprowadzi cię na Poziom PL-9
  • Okazjonalnie znajdywane kratki wentylacyjne znajdujące się przy podłodze prowadzą na Poziom PL-37
  • Stanięcie przed Manekinem w odległości niemal dotykając twarzy bytu i spoglądanie w jego oczy może, ale nie musi, przenieść na Poziom PL-22 przed portret Manekina.

Zalecenia:

Nigdy, przenigdy nie wolno ci bagatelizować Manekinów. To jest ich poziom i to na ich warunkach jesteś zmuszony w nim przebywać. Niech nie zwiodą cię ich powolne, sztuczne ruchy czy zimne, plastikowe grymasy. One nie są wobec ciebie bierne, doskonale zdają sobie sprawę z twojej obecności i obserwują cię swoimi malowanymi oczami, czekając tylko na akt twojej nieuwagi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License