Poziom 255
ocena: +4+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 2

 • {$one}
 • {$two}
 • {$three}

Poziom 255 to 256 poziom w Backrooms, znany również z 7 odrębnych stref opartych na kolorach.

Opis

Poziom 255 składa się głównie z nieumeblowanych pokoi i korytarzy, które różnią się znacznie wyglądem i pozorną funkcją w zależności od obszaru, do którego należą. Uważa się, że ten poziom jest nieskończony.

Najbardziej godną uwagi cechą Poziomu 255 to jego oznaczone kolorami strefy. Jest 6 normalnych typów obszarów, które są związane z kolorami tęczy oraz jest jeden unikalny. Standardowe, jednokolorowe strefy stanowią zdecydowaną większość Poziomu 255 i mają rozmiary od zaledwie kilometra do ponad 100 kilometrów od jednego końca do drugiego, lecz siódmy unikatowy, jest nazywany Kolorową Strefą. Bardzo trudno go zlokalizować ze względu na ogromny rozmiar poziomu.

Poziom 255 jest domem Orkiestratora. Ten byt zamieszkuje Kolorową Strefę i dba o porządek w innych strefach, poprzez utrzymywanie bytów na odpowiednich im obszarach. Zapisano o nim bardzo niewiele informacji ze względu na jego odosobnione położenie, choć uważa się, że nie stanowi żadnego zagrożenia dla wędrowców, którzy dotrą do Kolorowej Strefy.

Wszystkie funkcje Pasożytniczej Farby przestają działać na tym poziomie, przez co staje się nieszkodliwą, zwykłą farbą, lecz pozostawia brakującą tkankę, która została wcześniej przez nią zużyta. To sprawia, że wycieczka na Poziom 255 może potencjalnie uratować życie w przypadku infekcji. Środki medyczne z poziomu należy zbierać podczas podróży po poziomie. Części ciała, które były nosicielem Pasożytniczej Farby, trzeba zabandażować i pozwolić im się zagoić.

Czerwony

Czerwone strefy szczególnie składają się z prostych pokoi i korytarzy z nielicznymi meblami lub detalami. Czerwone obszary mają większą liczbę bytów niż reszta poziomu. Rzadko na nich pojawiają się półki, na których znajdują się apteczki.

Red.jpg

Jedna z czerwonych stref Poziomu 255. Drzwi na tym zdjęciu, są tak naprawdę Naśladowcą.

Byty, które można napotkać w czerwonej strefie to Obdartusy, Naśladowcy, i czerwone Latarnie Plotek. Warto zwrócić uwagę na to, że w tej części poziomu nie ma normalnych drzwi, przez co łatwo można rozpoznać Naśladowców i ich uniknąć.

W tych strefach można czasami znaleźć różowe pokoje. Mają wielkość od schowków do sprzątania po dość duże magazyny, ale brakuje im znacznego umeblowania i oczekiwanego wyposażenia. Różnią się też prawdopodobnie funkcją. Można rzec, że są one własnymi małymi obszarami, ponieważ byty, gdy tam wejdą, zostaną przetransportowane w taki sam sposób, jak gdyby weszły na nieodpowiednią strefę dla ich koloru. Pokoje te są uważane za całkowicie bezpieczne, chociaż podczas próby ucieczki przed bytem zaleca się, aby pozostać na środku pomieszczenia, ponieważ daje to najwięcej czasu na usunięcie go z obszaru, zanim dotrze do ciebie.

Orange.jpg

Część pomarańczowej strefy z rurami oraz z klatką schodową.

Pomarańczowy

Pomarańczowe strefy składają się z wielu pokoi i długich korytarzy, które zazwyczaj posiadają sieci rur i balustrady pomalowane na ten sam pomarańczowy kolor, co reszta obszaru. Niektóre z tych rur są gorące w dotyku i wentylują płomienie w nieregularnych odstępach czasu, dlatego należy zachować ostrożność podczas przechodzenia w ich pobliżu. Jedzenie jest tu wyjątkowo częste, zwłaszcza pomarańcze i grejpfruty, które często można znaleźć w małych pomieszczeniach wyłożonych półkami.

Liczba bytów w pomarańczowych strefach jest minimalna. Można znaleźć tylko odnotowane przypadki Vulpi często zaobserwowanych, podczas jedzenia różnych owoców, które dostarcza im ten obszar oraz ogrzewania się w pobliżu gorących rur. Gdy Vulpi zauważa zieloną strefę, to często próbują się do niej dostać, jednak Orkiestrator temu zapobiega.

Żółty

Yellow.jpg

Żółta strefa Poziomu 255.

Żółte strefy są bardziej proste i posiadają mniej elementów niż inne obszary, a przez nie wybrzmiewa stały dźwięk fluorescencyjnego oświetlenia. Obszary te mają krótsze korytarze i większe, bardziej otwarte pomieszczenia niż inne strefy.

Przedmioty na tych obszarach są bardzo rzadkie. Od czasu do czasu okazjonalnie można tu znaleźć meble biurowe, takie jak biurka i składane krzesła, które są cennym luksusem dla każdej placówki oraz bazy.

Strefy te są prawie całkowicie pozbawione bytów, a jedynymi bytami znajdującymi się w tych obszarach są Klikacze. Chociaż mogą łapać bezbronnych wędrowców lub ich przewracać, są oni na ogół nieszkodliwi, szczególnie ze względu na niezdolność innych bytów do podążania daleko w te obszary, jeśli ich uwagę przyciągnie dźwięk Klikaczy.

Zielony

Green.png

Okno wewnątrz zielonej strefy.

Zielone strefy są bogate w roślinność i mają wiele działów nadających się do uprawy. Obszary te składają się z wielu korytarzy i klatek schodowych, które otaczają większe pokoje oraz zawierają okna, świecące białą pustką o jasności zbliżonej do światła słonecznego.

W tych strefach można znaleźć wielkie otwarte pokoje. Posiadają one ziemię zamiast podłogi obłożonej płytkami oraz świetliki ze świecącą białą pustką tuż za nimi. Drzewa, trawa i pospolite warzywa można tutaj znaleźć, ponieważ naturalnie rosną w tych pokojach. Ponadto mech często rośnie w zielonych obszarach Poziomu 255.

Zielone strefy są domem dla unikatowej zielonej rasy Vulpi. Zielone Vulpi są w szczególności posłuszne i żywią się wyłącznie warzywami i zielenią tego obszaru. Wiadomo, że podgatunek ten, krzyżuje się ze zwykłymi Vulpi w rzadkich przypadkach na granicy między strefą pomarańczową a zieloną. W rezultacie byty, powstałe z tej mieszanki, posiadają mieszankę futra pomarańczowego i zielonego, są wszystkożerne oraz są w stanie podróżować po strefie pomarańczowej i po strefie zielonej.

Niebieski

Blue.jpg

Jeden z pokoi niebieskiej strefy Poziomu 255.

Niebieskie strefy składają się ze ściśle połączonych ze sobą pomieszczeń wykonanych w dowolnej, geometrycznej architekturze, pokrytych niebieskimi kafelkami, z częstymi kałużami wody. Niebieskie obszary są jedynym niezawodnym źródłem słodkiej wody na tym poziomie i dlatego są ważne do odwiedzenia podczas dłuższych pobytów. Na tych obszarach nie zaobserwowano żadnych bytów. Jednak ostatnio widziano 3 zaginionych wędrowców wchodzących na niebieską strefę, lecz nigdy nie znaleziono żadnych szczątków ani dowodów ich istnienia.

Te strefy są najbardziej godne uwagi z powodu widocznego psychologicznego wpływu na wędrowców, który został opisany jako powodujący wyczerpanie umysłowe i spowolnienie myślenia. Długotrwałe narażenie na ten efekt może powodować epizody depresyjne u wędrowców, którzy mają do nich skłonność.

Fioletowy

Purple.png

Mały pokój w fioletowej strefie.

Fioletowe strefy mają podobną architekturę do pomarańczowych stref z dużą ilością rur biegnących wzdłuż sufitów i fluorescencyjnych lamp, chociaż mają również wiele prostych pustych pomieszczeń i mniej korytarzy. Światła w tych obszarach są szczególnie słabe, co utrudnia nawigacji i poruszaniu się po nich. Baterie i elektryczne części można znaleźć w magazynach, które często okazują się bezcenne.

Wiadomo, że fioletowe strefy zamieszkują Szaraki i okazjonalnie Uśmieszaki. Przypuszcza się, że Szaraki mogą polować na ofiary, które podróżują do fioletowych obszarów z niebieskich obszarów i wracają do zdrowia psychicznego po psychologicznym efekcie niebieskiej strefy. Uśmieszaki znalezione w tych obszarach są wyraźnie zabarwione na fioletowo i podobno są znacznie szybsze niż zwykłe ich przypadki. Jednakże zostało odkryte, że są znacznie bardziej strachliwe i atakują tylko szczególnie nieświadomych lub spanikowanych wędrowców.

Kolorowa Strefa

Kolorowa Strefa jest najtrudniejsza do zlokalizowania, ponieważ ma tylko 2 kilometry kwadratowe. Uważa się, że jest pojedynczym, unikalnym obszarem, w przeciwieństwie do normalnych, powtarzających się stref. Kolorowa Strefa ma dowolną geometryczną budowę, z wieloma pokojami i urządzeniami, które wydają się nie spełniać żadnej funkcji, w wyraźnym kontraście z innymi obszarami, które mają pozorny cel. Ściany i sufity Kolorowej Strefy są pomalowane na jednolite kolory, prawdopodobnie przypadkowo, podczas gdy podłoga jest albo niepomalowaną drewnianą podłogą, albo płytkami w różnych kolorach, często ułożonymi w szczegółowe wzory.

W samym środku tego obszaru znajduje się zamknięte pomieszczenie z dużym oknem ze wzmocnionym szkłem po jednej stronie i 6 rurami po przeciwnej stronie, przy czym każda rura jest pokolorowana w celu dopasowania do określonego rodzaju strefy. W tym pokoju znajduje się Orkiestrator i jest jedynym bytem, którego istnienie zostało kiedykolwiek potwierdzone w Kolorowej Strefie.

Orkiestrator nosi doskonale skrojony garnitur z pionowymi tęczowymi paskami i nieproporcjonalnie duży cylinder. Ma siwe włosy i nienormalnie bladą skórę. Tylko tył Orkiestratora był kiedykolwiek widziany, ponieważ siedzi na ławce i gra na pianinie, przez co jest odwrócony od okna przez cały czas.

Z każdym naciśnięciem klawisza na pianinie, byt spontanicznie pojawia się w pokoju, prawdopodobnie ze strefy, do której nie jest oznaczony kolorem. Po kolejnym wciśnięciu klawisza, jest on wysyłany z dużą prędkością przez rurę do obszaru, który ma taki sam kolor jak klawisz. Nigdy nie zaobserwowano, żeby Orkiestrator przestał grać na pianinie.

Bazy, Posterunki i Społeczności

Oczy Argosa Kolorowy Patrol

 • Najwcześniejsze raporty o tej placówce pochodzą z 2009 roku.
 • Znajduje się w czerwonej strefie.
 • Uważa się, że jest to niewielka baza, ponieważ rzadko pojawiają się o niej doniesienia, nawet w wyciekających dokumentach Oczu Argosa.
 • Interakcje z mieszkańcami tej bazy, są niezalecane.

Dodatkowo na tym poziomie mieszka kilka mniejszych grup, przy czym większość z nich mieszka w zielonych strefach.

Wejścia i Wyjścia

Wejścia

 • Przypuszcza się, że możliwe jest wejście na ten poziom z Poziomu 254 poprzez przeniknięcie; jednak warunki Poziomu 254 uniemożliwiają przetestowania tej teorii.
 • Drzwi z 3-cyfrowym zamkiem szyfrowym, znajdują się w głębi The Whiteout. Wpisanie kombinacji 255 otworzy drzwi, a one poprowadzą do żółtej strefy.
 • Drzwi z tęczami w szklarniach Poziomu 165 łączą się z Poziomem 255 i prowadzą do zielonych stref.
 • Spadanie przez kałuże w Shanty Lands na Poziomie 230 zabiera wędrowców do niebieskich stref.

Wyjścia

 • Drzwi w Kolorowej Strefie, nad którymi jest monitor wyświetlający różne pozornie bezsensowne obrazy, prowadzą do [Błąd: Miejsce Nieprzydzielone]
 • Kolorowe drzwi w czerwonych strefach prowadzą na Poziom 283, a te w pomarańczowych strefach prowadzą na Poziom 300.
 • Drewniane drzwi znalezione w dużych otwartych pokojach w zielonych strefach prowadzą na Poziom 205.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License