Poziom 15
ocena: +2+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 0

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}

Opis

Level15-1-cc.jpg

Futurystyczne hale Poziomu 15.

Level15-2-cc.jpg

Pusty pokój na Poziomie 15.

Poziom 15 to zbiór futurystycznych korytarzy z okazjonalnymi, czarnymi jak smoła obszarami, powstałymi w wyniku braku oświetlenia. Podczas przemierzania tych korytarzy, z daleka słychać odgłosy silników. Wspomniane odgłosy pochodzą z maszyn, które znajdują się w dużych, zamkniętych pomieszczeniach wzmocnionymi drzwiami wykonanymi z metalu. Część ścian tych pomieszczeń wykonana jest z grubego szkła.

Maszyny te mają rozmiary od laptopa do nieokreślonych wymiarów, a dźwięki, które emitują, wydają się niezależne od ich rozmiaru. Niektóre maszyny mają jasne zadania, które są łatwe do zauważenia – jak produkcja stalowych prętów – ale większość z nich wydaje się nie mieć żadnego, a niektóre nie mają swojego odpowiednika we Frontrooms. Rzadko można natknąć się na pomieszczenie, w którym znajdują się zniszczone maszyny; maszyny, które wyglądają jakby eksplodowały lub popsuły się z nieznanych przyczyn. Można teoretyzować, że przyczyną tych wybuchów jest brak konserwacji. Szkło na ścianie tych pomieszczeń wydaje się być stłuczone, ale nie rozbite, co wskazuje, że może być skomponowane podobnie do szkła laminowanego.

Uważa się, że ten Poziom jest nieskończony; jest to jednak tylko założenie, ponieważ może być po prostu zbyt duży, aby można było dokonać właściwego pomiaru. Jak dotąd sprawdzono, że obejmuje on powierzchnię co najmniej 6 080 km².1
Pokoje i korytarze wykonane są z białego lub szarego betonu, z belkami z białej stali przy ścianach i sufitach. Na belkach można znaleźć długie symbole – przypominające arabeski. Wydaje się, że mają one jedynie znaczenie dekoracyjne.
Duże światła na ścianach, suficie lub podłodze nadają niesamowity blask tym pustym korytarzom. Jedyną rzeczą, która zaburza tę kolorystykę, jest wyschnięta krew i płyny ustrojowe, które można znaleźć obok zwłok obecnych na całym Poziomie.

Zwłoki wydają się ludzkie, ale brak wędrowców na tym Poziomie nie pozwala na przeprowadzeniu sekcji, identyfikacji lub na usunięcie zwłok. Ciała są ubrane w fartuchy laboratoryjne, a przyczyny śmierci wydają się wynikać z brutalnych walk z użyciem różnych rodzajów broni. Przy niektórych zwłokach można znaleźć prowizoryczne noże i włócznie, ale nie odkryto jeszcze żadnej broni palnej, chociaż niektóre ciała noszą wyraźne ślady ran postrzałowych. Pomimo braku owadów pomagających w procesie rozkładu, zwłoki wydają się tracić wystarczająco dużo wody, by wskazywać, że przebywają tu od kilku miesięcy, a nawet lat.

W tym miejscu można znaleźć kilka rodzajów pokoi. Wspomniano już o maszynowniach, ale istnieją inne, które wydają się być laboratoriami, pokojami mieszkalnymi, kuchniami i sterowniami, a także magazynami żywności, wody lub różnego rodzaju sprzętu. Woda migdałowa nie występuje na tym Poziomie. Większość z tych pomieszczeń jest pusta i pozbawiona mebli, podczas gdy inne były miejscem intensywnych walk. Obecne są komputery i mogą łączyć się z siecią I.L.N.2
Komputery działają na nieznanych wersjach Linuksa, które nazywają się „Avalon 2.4”. Zawierają pliki, które napisane są w nieznanym języku, który jest obecnie badany przez Zakon Łabędzia. Wiadomo jednak, że niektóre z tych plików to dzienniki, maile, opracowania lub instrukcje dotyczące wyżej wymienionych silników i maszyn oraz ich zadań.

Żaden Byt nie został jeszcze odkryty na tym Poziomie. Jednak liczne zwłoki Ogarów znaleziono ułożone w stos w pomieszczeniu, które wydawało się być używane do spalania dużej liczby nieokreślonych obiektów.

Odkrycie

Poziom 15 został odkryty, gdy wędrowiec wszedł na niego podczas wydarzenia, które miało miejsce na Poziomie 10.3 Trafił do dużego pomieszczenia kontrolnego, którego używał jako obozu do dalszej eksploracji. Po dwóch dniach drzwi same się zatrzasnęły i od tego czasu nie otworzyły się ponownie. Wędrowiec, którego odtąd będziemy nazywać Enric, utknął na tym Poziomie, ponieważ drzwi nigdy się nie otworzyły i do dziś nie znaleziono żadnego innego wyjścia ani wejścia.

Minęły dwa lata od przybycia Enrica na ten Poziom. Zbadał jego część, nadal używając pomieszczenia kontrolnego jako swojego głównego obozu. Za pomocą komputerów mógł kontaktować się z innymi grupami i dostarczać dowody na istnienie tego Poziomu, a także prowadzić cotygodniową aktualizację swoich postępów w tym miejscu. Aktualizacje te można znaleźć na osobistej wirtynie Enrica.

Spędził pierwszy rok na zwiedzaniu obszaru i według jego szacunków pokonał wtedy około 6080 km². Drugi rok poświęcony był bardziej dogłębnemu przyjrzeniu się plikom i technologii, ale niestety podczas tych badań nie dokonano żadnego przełomu (pozwalającego mu wyjść z tego Poziomu).

Jego stan psychiczny był jedną z naszych głównych trosk przez cały ten czas. Dzięki stałej dostępności do I.L.N. mogliśmy pozostać w kontakcie z Enriciem i zapewnić mu książki, muzykę, gry i inne rozrywki, które pozwoliłyby mu odłożyć poczucie izolacji na bok. Udało nam się również nakłonić go do skontaktowania się z rodziną na Poziomie 11. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że poradził sobie wystarczająco dobrze z tą sytuacją. Nadal jednak poprosił jednego z naszych psychiatrów, żeby go doglądał, by upewnić się, że pozostaje zdrowy na umyśle przez cały czas, który spędza na tym Poziomie.

Bazy, Posterunki i Społeczności

Jedyną znaną bazą na tym poziomie jest ta Enrica, która została założona w dużej sterowni i istnieje od około dwóch lat – do teraz.
Podczas eksploracji Poziomu znaleziono ślady innych obozów, ale wszystkie zostały porzucone i wydawały się być dziełem osób, które obecnie można znaleźć martwe na tym Poziomie. Do tej pory nie znaleziono żadnych innych śladów wędrowców.

Wejścia i Wyjścia

Niezwykle trudno jest wejść i wyjść z Poziomu 15. Na dzień 14.12.2021 odnotowano tylko dwa wejścia i wyjścia.

Pierwsze z nich jest dostępne tylko podczas zdarzenia, które miało miejsce raz w zarejestrowanej historii Backrooms. Wewnątrz Poziomu 10 pojawiła się duża ściana wykonana z tych samych materiałów i o podobnej konstrukcji jak te z Poziomu 15. Rozciągała się w dal bez widocznego końca.

Enric był – o ile nam wiadomo – jedynym, który odkrył drzwi prowadzące na Poziom – bez przygotowania lub kontaktu z jakąkolwiek grupą. Ściana zniknęła dwa dni później, zamykając go w środku.

Jednak niektóre dokumenty znalezione przez Enrica w komputerach na tym Poziomie pozwalają nam teoretyzować nad wyjaśnieniem tego zjawiska. Poniżej można wyświetlić zapis jednego ze skanerów, do których można uzyskać dostęp na terminalach znajdujących się na Poziomie 15.4Wszystkie urządzenia wyświetlające te skany są spójne na całym Poziomie: wszystkie pokazują to samo w każdym momencie. Różne obiekty pojawiają się i przecinają ekran, a niektóre są połączone zielonymi liniami. Jednak gdy dwa kształty nakładają się na siebie, podświetlają się one na zielono. Większość z tych obiektów porusza się po ekranie ze stałą prędkością i tylko kilka z nich przyspiesza lub zwalnia. Żadna pomarańczowa linia nie zmieniła się w czasie ich wyświetlania na ekranie.

Jedyne kształty, które pozostały nieruchome przez dwa lata, kiedy Enric na nie patrzył, to środkowy kwadrat i mały okrąg znajdujący się po prawej stronie ekranu.
Możemy zauważyć, że pomarańczowe linie, które przewidują ruch kształtów, są wyświetlane tylko wtedy, gdy powiązane z nimi kształty są na ekranie. Podobnie zachowują się zielone linie łączące obiekty. Są one wyświetlane tylko wtedy, gdy oba obiekty są na ekranie.

Pierwsza teoria mówi, że Poziom 15 był kiedyś stacją kosmiczną i że te obiekty poruszały się wokół niej. Ta teoria wydaje się z początku trafna ze względu na estetykę radaru, która bardzo przypomina radary znajdujące się na statkach kosmicznych. Jednak ta teoria wciąż pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi: Czym są te linie? Dlaczego obiekty, które się krzyżują są w taki sposób wyróżniane? Dlaczego małe koło nie ma trajektorii? Co więcej, trajektorie niektórych z tych obiektów zdecydowanie nie pasują do trajektorii obiektów, które byłyby w przestrzeni kosmicznej.

Druga teoria próbuje powiązać ten radar (w tym jego skan) ze zdarzeniem pojawienia się ściany na Poziomie 10. Przypuszcza się, że obiekty wyświetlane na ekranie są Poziomami. Zielone linie to połączenia, z których wędrowcy mogą podróżować po tych Poziomach, czy to przez drzwi bezzaczepowe, czy przez drzwi, które umożliwiają dostęp do nowego miejsca. A gdy kształty się nakładają, oznacza to, że dwa poziomy „zderzyły się” ze sobą, co powoduje, że części wspomnianych Poziomów pojawiają się jeden w drugim.
To czy ten radar jest tylko symulacją oraz czy te Poziomy poruszają się po płaskiej płaszczyźnie jest nadal niepewne.

Teoria ta została mocno poparta, gdy Enric był w stanie znaleźć coś, co wydaje się być innym wyjściem (przypuszczalnie wyjściem z Poziomu 15), które może być reprezentowane - na radarze - przez zieloną linię biegnącą od środka do małego koła po prawej stronie ekranu.

Teoretyzuje się, że ta zielona linia jest połączona z dziwnym pomieszczeniem, które znaleziono dwie godziny od głównego obozu. To pomieszczenie wygląda identycznie jak te zawierające silniki i można je znaleźć na całym Poziomie, ale posiada znaczącą różnicę, której nie zaobserwowano nigdzie indziej.
Wygląda jakby we wszystkich pokojach brakowało silników, a z tyłu można znaleźć framugę drzwi, prowadzącą do czegoś, co wydaje się być pustą przestrzenią.

Ta framuga świeci miękkim, białym światłem i wydaje się nie z tego świata – jeśli to cokolwiek znaczy w Backrooms – i nie ma w niej drzwi. To, co poza framugą, wygląda jak nocne niebo. Można zaobserwować na nim odległe świetliste kropki.
W jego centrum widoczna jest duża kula przejrzystego, niebieskiego światła. Wydaje się nieruchoma i podejrzewa się, że jest gwiazdą. Potrzeba więcej obserwacji, aby móc zweryfikować informacje na ten temat.

Na szczęście wzmocnione drzwi prowadzące do samego pomieszczenia wydają się nienaruszone, zapobiegając obniżeniu ciśnienia na Poziomie 15. Mimo to Enric został poproszony o spędzenie w tym miejscu jak najmniej czasu, ponieważ możliwe jest, że obiekt napromieniował okolice.

Chociaż wydaje się, że jest to sposób na wejście na nowy, nieudokumentowany Poziom, próba jego odkrycia jest nieopłacalna. Obecnie mamy nadzieję na kolejne wydarzenie, podczas którego można uzyskać dostęp do Poziomu 15 z innego miejsca, aby móc wydostać Enrica.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License