Poziom 12
ocena: +2+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 0

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}
level12-cc.gif

[NULL].mp4

Poziom 12 jest 13 poziomem Backrooms.

Opis:

Poziom 12 wydaje się mieć prosty efekt, którego nie posiada żaden inny znany poziom, a mianowicie sam się cenzuruje. Wszelkie próby zarejestrowania lub sfotografowania Poziomu 12 spowodują albo prosty biały obraz, albo masę szumów i zakłóceń telewizyjnych. Po przesłaniu na inne urządzenie nagrania z Poziomu 12 zostanie ono przekonwertowane na standardowy ekran testowy SMPTE bez koloru. Nie wiadomo dlaczego i jak następuje ta zmiana. Wszelkie informacje zawarte w materiałach filmowych lub danych obrazu, takie jak nazwa pliku, również są cenzurowane.

Środowisko Poziomu 12 zdecydowanie należy do jednych z najbardziej podstawowych: mały, jasno oświetlony, pomalowany na biało pokój, zawierający jedynie stół i krzesło, a także sąsiadujące z nimi zamknięte drzwi. Wielu Wędrowców donosi, że wkroczyło na ten poziom i pomyślnie wyszło z niego, chociaż dokładny sposób, dzięki któremu im się to udało, jest nieznany i rzadko zapamiętywany1 przez ocalałych. Jak dotąd do bazy danych M.E.G. nie dodano żadnych zaobserwowanych bytów na Poziomie 12.

Dodatek I

  • Raport: SL12M - Dziennik wyprawy "Matrix"

Witamy ponownie, Komandorze Harris. Pańskie wypowiedzi zostaną przepisane poniżej.

<Wzdycha>

Poziom 12 rozciąga się dalej niż pierwotnie myśleliśmy. Struktura tego poziomu uległa niewielkim zmianom. To już nie pokój. To nieskończona biała otchłań. Wygląda na to, że im dalej od stołu i krzesła, tym bardziej to gówno się psuje.

Zaczęliśmy znajdować przypadkowe przedmioty i meble. Szczerze mówiąc, to najbardziej nijakie gówno, jakie kiedykolwiek widziałem. Wygląda staro i jest podniszczone. Lampy, krzesła, stoły, szuflady, prace. Niektóre… — <Krótka pauza> — Niektóre z nich utknęły w połowie podłogi. To miejsce wydaje się również mieszać nam w głowach. Wspomnienia stały się zamglone. Przypuszczam, że to nietrwałe, ale założę się, że może być znacznie gorzej. Frankie… ona… — <Krótka pauza> — Ona… już nie ma… racji. Nie chcę tutaj zwariować.

<Długa pauza>

Przepraszam… za to. Zapomniałem o moim profesjonalizmie. Kontynuujmy.

W głównym pomieszczeniu pod stołem jest jakaś dziura. W tej chwili nie mamy do niej dostępu. Wygląda na to, że stołu nie da się przesunąć. Znaleźliśmy podobne drzwi do tych, które znajdują się w głównym obszarze. Jeżeli przez nie przejdziesz, sprowadzą cię tam z powrotem. O co chodzi, Sam? — <Niewyraźne szepty> — Ach, racja. Zapomniałem wspomnieć, że nie znaleźliśmy śladów obecności żadnych bytów. Relatywnie rzecz biorąc, wydaje się, że jest to spokojny obszar.

Dzięki metodzie prób i błędów, znaleźliśmy wyjście z tego miejsca. Wygląda na to, że jedynym, niezawodnym sposobem wyjścia jest wykonanie serii określonych kroków, które opiszę - najlepiej jak potrafię - poniżej tutaj, w poście. Miejmy nadzieję, że mamy rację, nie chcę, aby ludzie tutaj utknęli.

Tu Harris z przyszłości, czas spisać to gówno. Nie martwcie się zbytnio, skonsultowałem to z kilkoma nerdami z drużyny.


  • Musisz siedzieć na krześle w głównym pokoju przez około piętnaście minut.
  • Wstań, podejdź do drzwi i spróbuj je otworzyć. Powinny być zamknięte. Jeśli się otworzą, chyba masz szczęście. Idź i pochwal się tym wszystkim w Bazie Alfa. Upewnij się jednak, że to zrobisz, nawet jeśli wiesz, że są zamknięte.
  • Wróć na środek pokoju i znajdź jeden z zakamarków prowadzących do tej białej, otwartej przestrzeni. Musisz tam znaleźć jedno z tych podobnych drzwi; nie powinno to być trudne.
  • Otwórz i wejdź do wspomnianych drzwi. Jak zwykle trafisz z powrotem do głównego pokoju.
  • Poczekaj dokładnie godzinę, nie więcej, nie mniej i spróbuj ponownie otworzyć drzwi. Jeśli się nie otworzą, powtórz kroki. Spróbuj przekręcić klamkę jak najbliżej odliczonej godziny. Jeśli drzwi się otworzą, powinny one prowadzić do jednego z początkowych poziomów. Nie mamy jeszcze dokładnej listy, ale podejrzewam, że możesz zerknąć do dokumentacji bazy danych dla tego poziomu, jeśli szukasz dokładnej puli możliwych miejsc docelowych. Trudno jest poprawnie komunikować się z osobami na Poziomie 12, gdy już się z niego wyjdzie. Jak tylko efekty poziomu miną, zdasz sobie sprawę jak poważne jest zamglenie umysłu.

Pierwotne wyjście jest wciąż nieznane, ponieważ ten poziom zmienił się w stosunku do opisu z wersji 1.

Dobra, minęła dodatkowa godzina i strategia zadziałała. Gabowi udało się stworzyć drogę do Poziomu 1. Wygląda na to, że wielu członków zespołu nieźle odleciało. Miejmy nadzieję, że poczują się lepiej, kiedy stąd wyjdziemy.

To był Komandor Harris, przywódca Zespołu Tymczasowego Matrix. Odmeldowuję się.

Koniec nagrania.

Bazy, Posterunki i Społeczności:

Nie ma znanych baz, posterunków ani społeczności na tym poziomie.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób można dostać się na Poziom 12. Jednakże kilka raportów donosi, że Okna, byt z Poziomu 11 może być użyty jako wskazówka do bezpiecznego przeniknięcia do tego Poziomu.

Wyjścia

Wyjście okazało się możliwe dzięki zapisowi Logu Wyprawy "Matrix", który znajduje się powyżej. Po szeroko zakrojonych badaniach, droga ucieczki odkryta przez Zespół Tymczasowy Matrix może przenosić wędrowców na Poziom -1, Poziom 1, Poziom 4, Poziom 10, Poziom 19, Poziom 23, Poziom 25 lub na Poziom 34.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License