Poziom 10
ocena: +1+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 1

 • {$one}
 • {$two}
 • {$three}
Level-10-cc.jpg

Pierwsze zdjęcie, na którym widać Poziom 10.

Poziom 10 jest 11 Poziomem Backrooms. Ten Poziom wydaje się być nieskończonym polem pszenicy.

Opis:

Poziom 10 to pole pszenicy, które wydaje się być nieskończone. Obecna jest również duża nieutwardzona ścieżka gruntowa kierująca się na północ i południe. Pszenica na polach jest bezpieczna do użytku i spożycia. Wokół pól pszenicy można znaleźć pokłady Wody Migdałowej, która ma słodki smak. Pora dnia na Poziomie 10 jest zawsze w okolicach południa. Niebo jest bardzo zachmurzone, a rzadko może wystąpić deszcz.

Idąc ścieżką znajdziesz nie tylko pola pszenicy, ale także dziwne obiekty i budynki w oddali. Pierwsze, które możesz napotkać to stodoły i stajnie. Budynki te są zazwyczaj puste, ale można je w pełni eksplorować. Wyposażenie stodoły jest różne, ale odgłosy zwierząt, futra i siano można znaleźć w całej stodole i stajni. Można znaleźć także traktory, narzędzia rolnicze itp.

Na Poziomie 10 można spotkać małe domy. Wydają się być zbudowane około wczesnych lat 80-tych i są dość puste przez ograniczone zasoby.. Nie wchodź do nich, ponieważ nastąpi wydarzenie, w którym będzie słychać szloch wydobywający się z domu, a osoby w nim obecne znikną. Domy te mają jednak szansę doprowadzić Cię do pewnych poziomów, takich jak Poziom 9 i Poziom 7, choć jest to niepotwierdzone.


Na jednym z dość dużych obszarów na Poziomie 10 można znaleźć miasto. Prawdopodobnie zostało zbudowane w latach 80. mniej więcej w tym samym czasie co domy. Budynki są pełne różnych przedmiotów, w przeciwieństwie do bardziej nowoczesnych domów w pobliżu. W tym mieście znajdują się sklepy, mieszkania, domy, itp. Mieszka tutaj społeczność, która postanowiła uczynić to miasto swoim domem (zobacz Społeczności i Placówki). Jest całkowicie bezpieczne do zwiedzenia i życia w nim.

Byty mają szanse pojawienia się w budynkach, ale jest to bardzo rzadkie. Wśród tych bytów są m.in. Uśmieszaki, Skórozdziercy, Śmiercioszczury, Ogary i wrogie Pustotwarze. Pojawiły się doniesienia o Maruderach pod powierzchnią Poziomu 10. Istnieją również doniesienia o Czychaczach. Na Poziomie 10 mogą pojawić się dwa specjalne Byty, są to:

Pierwszy specjalny Byt można spotkać w wieżach wokół Poziomu. Są one wykonane z kamienia i wydają się być zbudowane w czasach średniowiecza. Wieże te można bezpiecznie przemierzać i zwiedzać, gdy nie są okupowane. Są one oświetlone pochodniami, a wewnątrz mają dachy pomalowane czarną substancją przypominającą węgiel drzewny. Wieże zawierają pewne meble, zwykle związane z wczesnymi latami 1600. Podczas wydarzenia, który może się wydarzyć, na całym Poziomie 10 przez kilka minut będą grać głośne dźwięki trąbki. Po tym zdarzeniu pojawią się w grupach Byty znane jako Łucznicy, które będą obserwować poziom. Twierdzą one, że te wieże są ich terytorium. Nie przeszkadzają miastu i zazwyczaj je ignorują. Radzi się trzymać z dala od Łuczników, ponieważ można zostać postrzelonym strzałą. Gdy będzie można usłyszeć drugi dźwięk trąbki, będzie oznaczać to, że Łucznicy odeszli.

Druga specjalny byt jest znany jako Gluff. Te Byty to duże otyłe stworzenia, które spacerują wśród pól. Gluffy są tam, aby uprawiać rośliny, ponieważ ich ciało emituje krople słodkiej Wody Migdałowej, co wyjaśnia dziwne kałuże znalezione na polach. Te byty są bardzo przyjazne i lubią bawić się na polach. Ich ruchy są bardzo powolne i pełne gracji, a ich ciała opadają powoli, jakby były balonem. Gluffy mają tendencję do zjadania pszenicy na polach, które uprawiają. Te Istoty są przydatne do uprawy i zbierania plonów.

Bazy, Posterunki i Społeczności

Od czasu odkrycia Poziomu 10 powstało na nim wiele Grup. Najbardziej znaczące z tych osad są wymienione poniżej.

B.N.T.G. Poziom 10 Stacja zasobów:

Ta Placówka została utworzona przez B.N.T.G. w celu zebrania pszenicy do wykorzystania w piekarni.

 • Ta placówka mieści około dwudziestu trzech osób pracujących razem.
 • Zbierają też inne przydatne zasoby, takie jak wspomniana wcześniej Woda Migdałowa.
 • Przenoszą przedmioty z Poziomu 10 na Poziom 1 przez Wyjście na wspomniany poziom.

Nowe Sodbury:

 • Około 10 000 Stworzonych zamieszkuje duże miasto założone i prowadzone przez ostatnie kilkaset lat. Ich preferowanym demonimem jest ''Soddies''.
 • Wędrowcy stanowią resztę ich społeczeństwa, liczącego około 1500 osób, a ponieważ infrastruktura w mieście, jak np. hydraulika, staje się powoli coraz bardziej niezawodna, będzie ich tylko przybywać.

*Jest to zdecydowanie najbardziej podatna społeczność na 10 Poziomie na wybuchy chorób, z powodu wciąż słabych warunków sanitarnych, więc unikaj miasta, jeśli nie jesteś jeszcze odporny na Chorobę i nie chcesz ryzykować.

Stacja Insurekcja 04:

 • Obliczona populacja tej stacji wynosi do trzydziestu dziewięciu członków.
 • Służy jako jedno z głównych źródeł pożywienia Insurekcji, a większość zasobów poświęca się tu rolnictwu i piekarnictwu.
 • Otwarta na wymianę żywności na broń lub leki.
 • Wstęp do tej placówki jest zabroniony dla wszystkich członków B.N.T.G.

Miasto Słodu:

 • Ta Wspólnota składa się z kilku Wędrowców, którzy szukają schronienia w Poziomie 10.
 • Są bardzo przyjaźni i otwarci na handel.
 • W pobliżu strzeże ich grupa B.N.T.G.

Gospodarze domu:

 • Ta Grupa jest tajemnicza i mieszka w domach Poziomu 10..
 • Najwyraźniej odkryli istotne informacje w domach i nie chcą się nimi podzielić.
 • Liczba członków nie jest znana.

Odkrycie:

Podczas ekspedycji pod koniec 2015 roku Grupa z Poziomu 5, odkryła obok kałuży tajemniczej zaschniętej substancji aparat fotograficzny. Aparat miał wiele zdjęć z Poziomu 10, w tym zdjęcie pokazane powyżej. Obok aparatu znajdował się mały zbiór notatek od Wędrowca, przypuszczalnie właściciela aparatu. Poniżej znajduje się seria transkrypcji z tych notatek.


“Chodzę już chyba 6 dni i nie ma nic poza tą polną drogą i otaczającym ją polem. Próbowałem zejść z trasy i znów zostałem postawiony na ścieżce. Na polach jest woda migdałowa, ma słodki smak.”
“Słyszałem trąby i ryki w oddali i widziałem coś we mgle. Pstryknąłem zdjęcie, nie potrafię tego teraz zidentyfikować.”
“Jeśli usłyszysz, że ktoś krzyczy "Ognia!" natychmiast wróć na ścieżkę. Ktoś właśnie strzelił pieprzoną strzałą w moje ramię i wciąż krwawię. Wydaje mi się, że widziałem w oddali wieżę i kogoś na szczycie z łukiem.”
“Wszystko jest spokojne. Jest cicho. Ona mnie uratowała. Na niebie pojawił się anioł, trąbka w ręku."
"Jeśli znajdziesz się na Poziomie 10, pozostań w jednym miejscu."
"W ten sposób szybciej cię znajdzie.”


Wydaje się, że ten Wędrowiec żył i pochodził z The Hub i stamtąd wszedł na Poziom 10. Wędrowiec doświadczył wielu spotkań z rodzimymi Bytami, takimi jak Łucznicy i Gluffowie. Nie potwierdzono, czy "ona" wspomniana w ramach notatek jest tą samą istotą, co "ona" wspomniana w Poziomie 1.5. Losy tego Wędrowca nie są znane.


Wejścia i wyjścia:

Wejścia:

 • Aby wejść, zejście ze ścieżki na pola, gdy jesteś na Poziomie 9, doprowadzi cię do Poziomu 10 . Wspięcie się na ogrodzenie z siatki łańcuchowej na Poziomie 205 doprowadzi do Poziomu 10.
 • Postępowanie według procedur Poziomu 12 i wejście w drzwi ma szansę doprowadzić do Poziomu 10.
 • Wyskoczenie z pociągu na Poziomie 61 podczas przebywania na zewnątrz i poruszania się doprowadzi do Poziomu 10 (jest to niebezpieczne i niewskazane).
 • Wejście do jednej z dziur w labiryncie na Poziomie 51 doprowadzi do tego Poziomu.
 • Zjedzenie potrawy podobnej do zielonej fasolki na Poziomie 226 doprowadzi również do Poziomu 10.
 • Możliwe jest również wejście na Poziom 10 poprzez wbiegnięcie w głąb lasu Poziomu 170, gdyż stopniowo przechodzi on w Poziom 10.
 • Wyjście ze Świętych Ziem Poziomu 143 doprowadzi cię do Poziomu 10..

Wyjścia:

 • Żeby wyjść, bunkry rzadko występujące na polach pszenicy mogą prowadzić do Poziomu 1, Poziomu 2, Poziomu 3 lub Poziomu 14.
 • Według raportów niektóre z domów prowadzą do Poziomu 0, Poziomu 5, Poziomu 7 lub Poziomu 9, ale nie wiadomo dokładnie jak ten transport jest realizowany.
 • Znalezienie i podążanie za rowem na Poziomie 10 przez kilka godzin doprowadzi do Poziomu -7.
 • Znalezienie obszaru bagiennego na Poziomie 10 doprowadzi do Poziomu 66.
 • Wędrując po polach bez celu można znaleźć niebieską łachę pszenicy ze strachem na wróble znajdującym się dokładnie pośrodku tej łachy; wyrwanie jednego z tych pasm pszenicy spowoduje teleportację do Poziomu 283.
 • Około 20 mil od Malt Town znajduje się granica Strefy Wykluczenia Corpse Lake, obejmująca i służąca jako wejście do Poziomu 10.1.
 • Rzadko można zobaczyć ruiny zamku, wejście do tych ruin prowadzi do Poziomu 143.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License