Polityka Greenlight

Strona wyjaśnia w jaki sposób działa system greenlight oraz jak artykuły mogą być dodawane na wiki. W razie pytań możesz śmiało zapytać na Forum lub na serwerze Discord.

Czym jest greenlight?

Tak zwany "greenlight" to pojęcie używane, gdy autor otrzymuje zgodę na wstawienie swojej pracy na witrynę. Termin pochodzi z języka angielskiego, dosłownie oznacza "zielone światło". Tak jak na światłach ulicznych, kiedy chcesz przejść przez pasy musisz mieć zielone światło. Osoby będące "greenlighterami" mogą dawać zgodę innym użytkownikom na postowanie dzieła. Oprócz tego, mogą oni wstawiać swoje prace bez otrzymania greenlighta.
"Greenlight" może być także nazywany "aprobatą".

Co muszę zrobić, aby otrzymać "greenlight"?

Aprobatę można otrzymać od członków administracji lub innych osób z rolą "greenlighter". Aby zyskać greenlighta musisz:

1: Stworzyć stronę na sandboksie
Aby utworzyć stronę na sandboksie dołącz najpierw do projektu sandboksa tutaj. Na stronie głównej sandboksa przeczytaj zasady ROOM, a następnie w polu tworzenia strony nazwij swoje miejsce pracy.

2: Napisz swój artykuł!
To zadanie należy do Ciebie. Urzeczywistnij swój pomysł, ucieleśnij go i przepisz go na swojej stronie. Jeśli interesuje Cię dany typ pracy, to przeczytaj poradnik odnoszący się do tego na hub'ie poradników. To naprawdę pomocne.
Do następnego kroku możesz przejść jedynie, jeśli uważasz, że twoja praca jest dokończona, doszlifowana i nie powinna mieć błędów. Nie oddawaj do krytyki dzieła niedopracowanego.

3: Poproś o krytykę na Forum lub na Discordzie!

Opcja 1: Przez Forum

Wejdź na wątek "Prezentacja szkiców i krytyka" na naszym Forum. Zapytaj tam o krytykę swojej pracy i wyślij link do swojego sandboksa.
Odpowiednie osoby zajmą się krytyką twojej strony. Gdy ją doszlifujesz i poprawisz wszystkie błędy o których wspomniała osoba krytykująca, zapytaj się o aprobatę (greenlight). Gdy greenlighter wyraźnie oznajmi, że masz zgodę na wstawienie pracy.

Opcja 2: Przez Discorda

Innym sposobem na otrzymanie krytyki (szybszym) jest wejście na nasz serwer discord i zapytanie o krytykę na kanale #krytyka. Przeczytaj zasady discorda i oznacz administratora lub moderatora na kanale — w ten sposób zostaniesz zweryfikowany. Gdy już to zrobisz, wejdź na kanał #krytyka: wyślij tam link do swojego sandboksa i oznacz @Greenlighter.
Odpowiednie osoby zajmą się krytyką twojej strony. Gdy ją doszlifujesz i poprawisz wszystkie błędy o których wspomniała osoba krytykująca, zapytaj się o aprobatę (greenlight). Gdy greenlighter wyraźnie oznajmi, że masz zgodę na wstawienie pracy.

Lista naszych obecnych greenlighterów znajduje się poniżej. Każda z tych osób ma uprawnienia do dawania aprobaty na publikację, gdy uznają ją za gotową.

Wyjątki od Greenlight

Polityka greenlight pozwala na dodawanie artykułów bez potrzeby otrzymania aprobaty osobom, które pokazały, że potrafią pisać wysokiej jakości prace. Reguły publikacji bez greenlighta będą aktualizowane z czasem, w miarę rozrostu witryny. Obecny system1, został dokładniej opisany poniżej.
Działa to w ten sposób:
1. Jeśli autor napisał co najmniej 3 prace z oceną +6 lub większą, może publikować prace bez greenlighta.
2. Ponieważ opowieści przyciągają mniej osób, aby liczyły się do całości tych 3 prac, mogą mieć ocenę co najmniej +4, a nie +6.
3. Aby wstawiać tłumaczenia bez aprobaty, wciąż musisz mieć na witrynie co najmniej 3 tłumaczenia z oceną minimalnie +3. Opowieści nie mają innych wymagań, w przeciwieństwie do prac oryginalnych.
5. Prace oryginalne z tagiem "kolaboracja" nie liczą się do całości 3 prac o których powiedziałem w punkcie pierwszym.
6. Strony techniczne takie jak motywy i componenty zawsze wymagają greenlighta, niezależnie od tego, czy autor spełnia warunki do publikacji bez aprobaty.
Jeśli nie spełniasz tych wymagań, wciąż będziesz potrzebować aprobaty, aby publikować strony.

Osoby, mogące dać aprobatę

Legenda:
: Może akceptować prośby o krytykę.
: Może akceptować prośby o krytykę, ale odda ją dopiero po jakimś czasie.
: Nie akceptuje próśb o krytykę.
: Nieokreślono (użytkownik nie zaaktualizował swojego wpisu na liście)


Co się stanie, jeśli nie zastosuję się do polityki greenlight?

Pamiętaj, że greenlighty to wymaganie, a nie propozycja. Jeśli wstawisz tzw. coldposta2, to zostanie on usunięty, bez względu na to czy kwalifikuje się do usunięcia patrząc na omówienie usuwania stron. Użytkownik publikujący coldpost otrzyma wiadomość prywatną informującą go o potrzebie przejścia przez system greenlight. Jeśli użytkownik nie przestanie coldpostować, może zostać zbanowany.

To wszystko!

Mamy nadzieję, że tworzenie nowych wpisów sprawi Ci przyjemność i zyskasz doświadczenie w pisaniu na witrynie. Jeśli masz wątpliwości, sugestie lub pytania, skontaktuj się z administracją, a pomożemy Ci.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License