Byt 8 - "Ogar"
ocena: +5+x


Info

Oryginalnym autorem tego artykułu jest użytkownik Fandomu Palico22.

Przepisane przez 1000dumplings1000dumplings.

Artykuł został przetłumaczony przez SanaSheliaSanaShelia.

giphy.gif

Słynny film przedstawiający wędrowca uciekającego przed Ogarem.

Występowanie: Większość

Opis:

Nazwa „Ogar” pochodzi od psiej natury tych bytów. Poruszają się na czworakach i atakują każdego, kto je prowokuje. Ogary to humanoidy o dziwnej biologii: mają ręce i nogi, które są przystosowane do poruszania się na czworakach. Są bardzo agresywne i stają się niebezpieczne, gdy widzą kogoś wrogo nastawionego. Można je jednak zastraszyć przez bezpośredni kontakt wzrokowy.

Zachowania:

Ogary będą chciały zaatakować człowieka, gdy tylko go zobaczą. Jednak bezpośredni kontakt wzrokowy sprawia, że stają się skonfundowane. W każdym razie nie zadziała to na długo, ale powinno wystarczyć, aby otrząsnąć się i uciec. Jeśli jednak usłyszysz warczenie, najbezpieczniej jest pozostać poza zasięgiem wzroku Ogara.

Biologia:

Ogar wygląda jak człowiek z długimi czarnymi włosami rosnącymi na głowie. Ma ostre pazury i wyjątkowo duże usta z ostrymi zębami. Jednak często są one niewidoczne ze względu na dużą ilość włosów. Jak wspomniano wyżej, chodzą na czworakach i kiedy atakują cel są silne, mimo że wyglądają na chorowicie chude. Ogary wylęgają się z jaj pochodzących z Ula.

Odkrycie:

Jedno z najwcześniejszych znanych nagrań wideo z Backrooms przedstawiało wędrowca uciekającego przed Ogarem na obszarze przypominającym Poziom 0. Ponieważ jednak nie wiemy, kiedy pojawił się Ul (jeśli w ogóle miał początek), nie możemy obecnie określić pochodzenia Ogarów.


Wskazania i zakazy:

Wskazania:

  • Utrzymuj kontakt wzrokowy z Ogarem, jeśli jakiś się do ciebie zbliża
  • Jeśli usłyszysz warczenie, staraj się pozostać poza zasięgiem wzroku Ogara

Zakazy:

  • Nie próbuj uciekać od razu, gdy zauważysz Ogara
  • Nie próbuj go oswoić

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License